Menu
Home Page

Termly Awards

Dojo winners Spring 2 2019

 

This terms Dojo winners enjoyed a morning session making grass heads, and baking and decorating cake pops. We are really excited to see what funky hair styles the children give their grass heads.

Winners: Daniel U, Oliver S,Aimee O,Harrison L, Amber W,Faith C, Leighton B, Regan M, Kaeden, Liam B,Alvic D-K, Alice W.

A huge well done to them all.

 

 

 

 

 

Our Winners

Our Winners 1
Our Winners 2
Our Winners 3
Our Winners 4
Our Winners 5
Our Winners 6
Our Winners 7
Our Winners 8
Our Winners 9
Our Winners 10
Our Winners 11

Spring 1 Dojo celebrations 2019

 

This term the children enjoyed  a session of Valentine based  activities which included: decorating heart shaped biscuits, creating heart themed dream catches and eating delicious heart shaped crumpets 

Our 2 Dojo winners from each class were:  Macie Pownell, Ruby Alana Lye, Gracie-Mae Jepson, Aimee Oliver, Charlie Cyster,,Avic Deen-Kamara, Miley Hodgekinson, Harry Waterall, Imogen Gascoigne,Remy O'Shea, Oliver Sadler and Hayden Gisbourne. A very big well done to them all, All of Lawrence view  gained a massive  22,476   points overall.

Picture 1
Picture 2
Picture 3
Picture 4
Picture 5
Picture 6
Picture 7
Picture 8
Picture 9
Picture 10
Picture 11
Picture 12
Picture 13
Picture 14
Picture 15
Picture 16
Picture 1
Picture 1
Picture 2
Picture 3
Picture 4
Picture 5
Picture 6
Picture 7
Picture 8
Picture 9

Termly Awards

Every term 4 children in each class are selected for a special award. This could be Reader, Writer, Mathematician or Star of the term.

Autumn Term 2016 winners.

This terms winners are:

Reader of the Term

Mikey Gascoigne, Kaitlin Duke, Ellie Kerry, Lily May Mitchel, Harrison Lye,Lydia Allinson,Max Allen

Writer of the Term

Ruby Annable, Matilda Hunt, Lois Alton, Lindon Steed, Liam Battison, Charlie Conway, Jacob Larner.

Mathematician of the Term

Keira Dane, Millie Richards, Oliver Sadler, Paul Pepper Smith, Lucy, Chloe Jones, Lenoardo Teixeva.

Overall star of the Term

Ellie Bartram, Will Meakin, Mason Flint, Arani Indiran, Alvic Deen- Kamara, Caitlyn Marper, Aimee Oliver.

Summer term 2016

This terms winners are:

Reader of the term

Bradley Pickworth, Kaci Jones, Abbie Burton, Jodie McAteer, Sharday Bowler, Freya Meakin,

Writer of the Term

Lola Penny, Spencer Jaynes Haron, Linden Steed, Ella Bennett, Maria Lola Weston-Hung, Ellie bartram, Ioan Oakley.

Mathematician of the Term

Tia McGhee, Jurgen Schandorf, Imogen Gascoigne, Emilia Bowler,Grace Marriott, Lucie Tuljova, Connor McGhee

Star of the Term.

Ivan Tulejova, Emmy Golding, Bethanie Burton, Daniel Utley, Tom Stack, Amy Hartle, William Lord

Spring Term 2016

This terms winners of the awards are.

Reader of the term

Harrison Lye, Jack Morrison, Chloe Oates, Mason Barlow, Charlie Jones, Ruby Annable and Caitlin Inkster.

Writer of the term

Jacob Turner, Riley Hind, Tyler Wood, Daniel Utley, Zack Bradley, Mikey Gascoigne and Daisy Jones.

Mathematician of the term

Michael Marlow, Charlie Stevenson, Brooke Stevenson, Cully Morley, Kelsi Wood, Amy Hartle and Jorja Worell

Star of the term.

Taigan Buchanan, Amber Waterall, Regan Mardle, Lois Alton, Lucas Turner, Paige Turner and Freya Weightman.

Top